В Україні вже кілька років проводяться відкриті тендери. Платформа зроблена прозорою, що дозволяє всім бажаючим взяти участь в аукціоні. Цей вид торгівлі відповідає всім вимогам законодавства. Участь може взяти будь-яке державне підприємство, що, в свою чергу, дає можливість замовнику самостійно обирати виграшні варіанти.
Спочатку потрібно з’ясувати, які терміни подання пропозицій на відкриті торги. Найкоротший період – 15 днів. Протягом цього періоду учасники подають пропозиції, запитують у замовника роз’яснення та за чотири дні до закінчення терміну припиняють приймати будь-які скарги.
Відкриті аукціони проводяться тільки в робочі дні та в робочий час. Усі дати та час механічно відображаються в особистому кабінеті учасників. Після цього замовник розглядає всі пропозиції та оцінює їх економічну вигоду. Дані кожного учасника вивчаються не більше 5 робочих днів, іноді їх доводять до 20. Це також показує система.
Після закінчення аукціону та визначення переможця в завантаженій замовником системі з’являється повідомлення про намір укласти договір. Законом прописані моменти, коли аукціон може бути визнаний недійсним.
Організація відкритого аукціону
Організація відкритих аукціонів відбувається на загальнодоступному електронному майданчику, що гарантує виграш і нешкідливу торгівлю. У цьому випадку виключається ймовірність впливу на процес певної особи, прояви корупції та інших порушень нормативно-правових актів.
Отже, аукціони називають «відкритими», тому що кожен бажаючий може спостерігати за процесом торгів. Компанія, яка ініціює аукціон, спочатку оцінює майно, для чого може скористатися послугами експертів з оцінки. І лише після цього на електронному сайті розміщується інформація про відкритий аукціон. Процедура значуща тим, що клієнт може проживати в будь-якій точці країни, де є Інтернет. Якщо його цікавить майно чи земля, то він залишає заявку на його отримання.
Участь у публічних торгах sale.ueex.com.ua/filter/arrested-property вимагає внесення застави, щоб можна було побачити серйозність намірів клієнта. За кожну компанію, яка не виграла аукціон, сума застави повертається в кінці аукціону. І лише депозит переможця перераховується на рахунок продавця як частина основного платежу.
Хто може приймати участь в аукціоні
Право участі в аукціоні має будь-яке підприємство, незалежно від кількості працівників, виду діяльності та форми власності. За допомогою платформи Прозорро.Продажі можна продавати свою заявку на державному тендері та укладати угоди. Сьогодні аукціони – це хороша можливість придбати товари по вигідній вартості. Для цього потрібно:
- зареєструватися або увійти через свій профіль на торговій платформі;
- підписатися на розсилку електронною поштою, віддати перевагу цікавим пропозиціям для торгів;
- подати заявку з ціною;
- проходити кожен етап і чекайте визначення переможця.
На сьогоднішній день на сайті проведено понад 2 мільйони тендерів у різних сферах діяльності. Тут укладаються договори від перевезення вантажів до будівництва нових об’єктів. У результаті Прозорро.Продажі вдалося поповнити казну України.
Одним із значущих етапів аукціону є правильне заповнення анкети для участі в тендері. У заяві надається згода заявника та інформація про об’єкт, що виставляється на аукціон. У другій половині заявки необхідно надати дані для підтвердження відповідності вимогам, зазначеним у тендері.
Крім того, необхідно вказати першість компанії, доповнити заявку сертифікатами та ліцензіями. Перед допуском компанії комісія розглядає заявку на відповідність вимогам клієнта. Для того, щоб застосувати аукціон з оренди землі, необхідно правильно заповнити документ, навпаки, незначні помилки можуть призвести до відмови комісії, і організація не може брати участь в аукціоні.
В анкеті необхідно вказати назву організації та повноваження уповноваженої особи, яка займається здійсненням операцій. Якщо вам необхідно придбати землю в Україні, вам слід уважно ознайомитися з правилами Прозорро.Продажі, щоб знизити ймовірність можливих помилок під час аукціону.
Пройшла епоха офлайн-аукціонів, коли від учасників вимагається фізична присутність на торгах. Новини щодо проведення таких аукціонів важкодоступні, тому вони проводяться без чистого суперництва, а переможцями стають «потрібними».
Аукціони відбуватимуться в універсальній електронній системі у формі онлайн-торгівлі. Взяти участь в аукціоні може будь-хто, хто має комп’ютер і відмінний доступ в Інтернет. Переможці будуть оголошені тими, хто запропонує високу вартість.
Ефективність торгівлі підвищиться. А отже, збільшаться вливання в державну та місцеву скарбницю.