Як повернути свій гарантійний внесок, беручи участь в електронних торгах ПроЗорро

Сплата гарантійного внеску – це одна з основних вимог, що дає можливість користувачеві стати рівноправним учасником і отримати справжні шанси на перемогу в торгах. Важливо брати до уваги той момент, що розмір гарантійного внеску визначається, з врахуванням вартості самого лоту. Тобто, чим більша вартість об’єкту, що виставляється на торги, тим вищим буде розмір самого внеску.

Внесок є актуальним і в тому випадку, коли мова йде про участь в електронних торгах арештованим майном. Щоб визначити розмір внеску на таких торгах, вам варто перейти за посиланням sale.ueex.com.ua/filter/arrested-property, де ви вже можете самостійно переглянути доступні оголошення і провести певні розрахунки.

Варто розуміти, що гарантійний внесок – це транзакція, яка є певним авансом замовнику, що показує серйозні наміри учасника. Відповідно, учасники, яким не вдалося стати переможцями в боротьбі за лот, повинні отримувати цей внесок назад на свій баланс.

Тут є відразу декілька моментів, які є справді важливими. Ці аспекти не є складними, але їх потрібно враховувати.

  • Якщо учасник став переможцем в тендерних торгах, то з суми сплаченого внеску береться певний відсоток, який отримує оператор за проведення процедури. Всі ж інші кошти направляються на баланс учасника. Що стосується нагороди оператору – це та сплата, що утримується лише з переможців торгів;
  • Якщо учасник зайняв друге місце в аукціоні, він має змогу отримати свій внесок на баланс відразу або ж зачекати, доки результати торгів будуть підтверджені на офіційному рівні. В будь-якому випадку, в учасника є можливість повернути гроші на баланс терміново, якщо в цьому є необхідність. Деякі ж користувачі не поспішають з поверненням внеску, тому що часто сторони не набувають згоди з підписанням угоди, що призводить до розгляду інших заявок учасників;
  • Якщо учасник зайняв третє місце або ж був ще дальше від перемоги в торгах, то гарантійний внесок повертається на його баланс автоматично. Відбувається це безпосередньо після закінчення процедури електронних торгів.

Є також окремі випадки, коли учасник самостійно відмовляється від своєї частини зобов’язань або ж отримує дискваліфікацію за якісь неправомірні дії. В такому випадку, він не має можливості повернути свій внесок на баланс.

Основне призначення гарантійного внеску – це певне страхування на випадок, якщо учасник відмовляється від виконання своїх зобов’язань в разі перемоги. Відповідно, такі учасники залишаються без коштів, що були сплачені на початковому етапі торгів.

В разі відміни процедури проведення електронних торгів, кошти також автоматично повертаються на баланс і їх можна знайти в особистому кабінеті.

Чому краще купувати автомобілі на державному аукціоні

Вибір транспортного засобу є для людей важливим етапом, тому вони підходять до цього максимально відповідально.

Наразі, один з форматів, який активно задіється користувачами для придбання автомобіля є саме електронний формат аукціонів.

Це може бути державна або комерційна процедура і часто користувачі віддають перевагу саме комерційним аукціонам.

Такий формат вважається менш контрольованим і органи державної влади не мають впливу на проведення таких аукціонів.

Що стосується державних торгів автомобілями, то в них є багато вагомих переваг, які не варто ігнорувати. Мова йде про такі моменти, як:

  • Асортимент – на відміну від комерційної процедури, на державних торгах можна знайти різні типи транспортних засобів. Це може бути легковий, вантажний або ж спеціалізований транспорт. Більш того, на таких аукціонах можна знайти не зовсім звичайну техніку, це може бути водний або повітряний транспорт;
  • Прозора процедура – будь-який різновид державних аукціонів знаходиться під чітким контролем відповідних органів і комісій. Відповідно, проведення такого аукціону гарантує учаснику дотримання всіх норм законодавства;
  • Економічна складова – в порівняні з тими ж комерційними торгами, на державних аукціонах з продажу авто можна знайти лоти, представлені за дуже низькою ціною.

Переглянути повний перелік таких лотів ви можете на сайті енергетичної біржі України. Також, ви можете скористатися якимось іншим електронним майданчиком з акредитацію в системі ПроЗорро.

Переваги проведення державних торгів в онлайн-формі

Всі закупівлі, що проводяться державними установами, не проходять без використання системи ПроЗорро.

Порівнюючи електронні закупівлі з оффлайн-форматом, можна визначити відразу декілька вагомих переваг, а саме:

  • Системність – користувач чітко розуміє, якого алгоритму йому потрібно дотримуватись, щоб взяти участь в торгах;
  • Прозорість – процедура проходить в відкритій формі і за нею можуть спостерігати всі бажаючі;
  • Зручність – для того, щоб взяти участь в таких торгах, достатньо мати мобільний телефон та інтернет-підключення.

Ще однією вагомою перевагою є економія часу і його можна майже не витрачати, налаштувавши інтернет-розсилку для автоматичного отримання оголошень.