ProZorro: подробиці договору закупівлі вакцини від COVID доступні кожному

На порталі Prozorro оприлюднений договір на постачання вакцини проти COVID-19, який був підписаний українським державним підприємством «Медичними закупівлями» з китайським виробником вакцини – компанією «SinovacBiotech». Всі деталі угоди, умови, відповідальність сторін є цілком публічними.

Ознайомитися с роботою електронної системи Prozorro, актуальними новинами завжди можна з офіційного джерела – сайту Асоціації «Біржові та електронні майданчики»: aeaep.com.ua.

Оприлюднені подробиці договору

Ще 30 грудня 2020 року на сторінках тендерного оголошення, розміщеного на платформі Prozorro, було вказано, що виробник та постачальник вакцини від корона вірусу – китайська компанія «SinovacBiotech», яка є лідером з виробництва вакцин в міжнародних масштабах. Але, слід зауважити, що договір підписаний не напряму з самою компанією, а її офіційним єдиним дистриб’ютором на території України.   

Головна цифра договору – це сума контракту, яка складає 964000000 грн. В цю вартість Україні обійдеться закупівля 1900000 доз вакцини від коронавірусу. Вартість однієї дози складає 504 грн. В умовах договору йдеться, що постачання першої партії вакцини обсягом в 700000 доз має відбутися до 31 березня 2021 року.

Вакцина, розроблена компанією «SinovacBiotech» знаходиться на фінальному етапі перевірок, на 3 фазі клінічних випробувань, що проходять в ряді країн (Туреччина, Індонезія, Бразилія). В Китаї та Об’єднаних Арабських Еміратах вакцина від коронавірусу затверджена до використання для ряду груп людей (медики, військові), що знаходяться в першій групі ризику (висока ймовірність зараження). 

Виробник зазначає, що вакцина має зберігатися в холодильниках за звичайних для медичних препаратів температурних умов – від 2 до 8 градусів по Цельсію.

Коли планується постачання вакцини від COVID-19 в Україну?

Постачання першої партії вакцини від коронавірусу відбудеться одразу після успішного закінчення третьої фази клінічних випробувань. Відповідно до умов договору китайський виробник має надати державному підприємству «Медичні закупівлі України» банківську гарантію, що буде підтвердженням дотримання стороною постачальником всіх умов договору належним чином.