Як заробити на заготовках і продажу деревини

Як відкрити свій бізнес на торгівлі лісом? Такий варіант заробітку відноситься до прибуткових, деревина користується стабільним попитом, як в рамках нашої країни, так і за кордоном, але відкриття своєї справи пов’язане з чималими вкладеннями і певними складнощами. Детальніше на сайті  sale.uub.com.ua.

Заробіток на деревині і конкуренція

Перш за все, це бізнес з високою конкуренцією, дістати ласий ділянку під вирубку буває ой як непросто без особистих зв’язків і специфічних механізмів виграшу тендерів. Ділянка не можна придбати у власність, його держава здає в оренду, як короткострокову, так і довгострокову. Стати орендарем можна, перемігши в аукціоні, який проводить регіональне Міністерство лісового господарства. Шанси на перемогу в торгах збільшує бажання учасника не тільки здійснити вирубку, а й зобов’язання подальшого відновлення екосистеми — висадка молодих саджанців, використання лісу під рекреаційну зону. Ціна ділянки визначається щільністю насаджень, цінністю породи і безпосередньо розміщенням, зручністю і наявністю під’їзних шляхів, політикою влади конкретного регіону.

Після того, як правильно вибрано ділянку, виграний тендер на оренду, можна приступати до зведення некапітальних споруд. Технологічний процес заготівлі деревини включає валку дерев з первинною обробкою (позбавлення від гілок), складування і транспортування. Розміри приміщень визначаються обсягами вирубки. Рідкісний склад займає менше 500 кв.м., в ньому дотримуються температурні і вологісні режими зберігання зрубу. Усереднено ціна будівництва — від 75 до 150 у.о. за кв.м.

Окупність бізнесу

Крім складу необхідні адміністративні будівлі і побутівки для персоналу, простір для під’їзду великогабаритного транспорту. Мінімальний перелік необхідного обладнання та спецтехніки включає трелеровочние трактори, причепи, гідроманіпуляторние установки, грейфери, вила, ковші, бензопили, вантажні автомобілі. Вартість останніх стартує від 16000 дол. в залежності від моделі, виробника, вантажопідйомності. Витрати на покупку повного комплекту техніки складуть близько 80 000 дол.

Ще одна стаття витрат — зарплата персоналу. Штатні одиниці вигідніше шукати в довколишніх селищах і населених пунктах біля місця вирубки. Вальник лісу отримують від 460 до 800 дол., для невеликого підприємства досить бригади з 10 чоловік, плюс виконроб. Щоб ознайомитися з докладними умовами: https://sale.uub.com.ua/filter/wood

Звичайно ж, той, хто відкриває свій бізнес на заготівлі лісу, вже має уявлення, куди його реалізовувати. Багато компаній розміщують інформацію в Інтернеті на спеціалізованих ресурсах і торгових майданчиках, основні покупці — це виробники пиломатеріалів, виробники меблів, будівельні компанії.

Якщо планується експорт деревини, то після реєстрації підприємства потрібно одержання ліцензії в Мінпромторгу, вона видається на конкретний термін і потрібний обсяг партії, на кожну породу окремо. Міжнародна торгівля лісом — процес вигідний, але дуже складний, тому отримання ліцензії і оформлення митних документів краще відразу довірити професіоналам.