Як продається арештоване майно в системі Прозоро.Продажі

В Україні продаж арештованого майна можливий лише через систему електронних відкритих торгів. В системі Прозоро.Продажі реалізація такого майна проходить доволі швидко та відкрито. Слідкувати за перебігом аукціону може кожен бажаючий в будь-який час доби і з будь-якого кінця світу. Завдяки цьому забезпечується прозорість процесу продажу конфіскованого активу.

В аукціонах відкритого типу залучено багато учасників, тому тут забезпечується здорова конкуренція. Саме учасники торгів і будуть визначати ціну лоту за допомогою своїх ставок. Попит на арештоване майно доволі високий, так як воно зазвичай реалізується по ціні, що нижча за ринкову.

Що було до цього

Раніше реалізація такого майна викликала багато питань з боку контролюючих органів та преси, так як існували випадки, коли конфісковане майно продавалося за безцінь на закритих торгах. Тобто його продаж характеризувався наявністю корупційних схем та навіть шахрайства. Справа в тому, що контролювати закритий аукціон держава не могла, так як там знаходилося обмежене коло учасників, які потрапляли туди лише на основі запрошень. Та з появою відкритих аукціонів ця проблема відійшла в минуле, так як зараз спостерігати за ходом торгів може будь-який контролюючий орган чи представник преси.

Чому реалізація арештованого майна повинна бути прозорою

Закриті торги арештованим майном мають багато недоліків. По-перше, допуск до них обмеженого кола осіб може стати причиною появи домовленостей та корупції. Арештоване майно може продаватися своїм по дуже низькій ціні. Використання системи Прозоро.Продажі для реалізації конфіскованого майна дозволить відкрити ринок для всіх. Ціни на арештоване майно стануть близькими до ринкових завдяки здоровій конкуренції між учасниками торгів. Крім цього можна буде забути про старі корумповані схеми.

Для самого боржника та його кредиторів продаж арештованого майна через відкриті торги також дає значну кількість переваг. І самою основною із них буде те, що майно зможе продатися по більш високій ціні завдяки конкурентній боротьбі між учасниками аукціону. Чим дорожче буде ціна майна, тим більше зможе повернути собі кредитор, а залишки від продажу залишаться самому боржнику після того, як він розрахується зі своїми борговими зобов’язаннями.

Також перевагою використання електронних торгів Прозоро.Продажі являється й те, що тут зібрана велика кількість потенційних покупців, серед яких є як фізичні особи, так і представники бізнесу. Завдяки тому, що аукціони Прозоро являються чесними, ім. довіряє суспільство та бізнес. Спостерігати за торгами можна в режимі реального часу, так як дані обновляються моментально.Для того щоб отримати більше інформації стосовно умов проведення торгів та правил участі в них ви можете скористатися сайтом sale.uub.com.ua.

Крім великої клієнтської бази в системі Прозоро також є велика кількість спеціалістів, які проводять оціночну діяльність, надають консультаційні послуги, тощо. Кваліфіковані менеджери швидко знайдуть необхідний аукціон та відповідять на всі технічні запитання. Для реєстрації в систему Прозоро.Продажі необхідно скористатися одним з електронних майданчиків. Але варто знати, що обраний майданчик повинен буди акредитованим в систему Прозоро. Дізнатися в деталях про те, як придбати арештоване майно в Україні, можна за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/u-lqvovi-areshtovane-majno-prodavatymetqsya-na-prozorro-prodazhi. Тут можна знайти всю необхідну інформацію про проведення електронних торгів та правила участі в них.