Як правильно брати участь в торгах через ПроЗорро

Велика кількість акредитованих електронних майданчиків, що доступні кожному користувачеві – це чудова можливість взяти участь в торгах, не виходячи з дому. Онлайн-торги отримали активний попит ще в 2015-му році в момент запуску системи ПроЗорро. За цей час, система ще більше розвивалась і на електронних майданчиках можна знайти безліч нових та цікавих ринків з торгами.

Якщо раніше це були лише тендерні закупівлі, то сьогодні серед доступних оголошень можна знайти такі напрямки, як: Арештоване майно, реалізація майна банкрутів, мала приватизація, продаж земельних ділянок, право на користування енергетичними ресурсами, права на вимогу по кредитам й так далі.

Ви також можете перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/les-kruglyak-ot-proizvoditelya-v-kievskoj-oblasti-otnyne-prodaut та переглянути всі доступні лоти, пов’язані з реалізацією необробленої деревини. Це ще один перспективний напрямок в електронних торгах, що стає ще більш популярним.

ТБ “українська енергетична біржа” – це один з найбільш популярних електронних майданчиків, де можна знайти всі ці напрямки в торгах, ознайомитися з технічною та теоретичною базою та навіть проконсультуватися з експертами по таким питанням.

Про що потрібно пам’ятати, беручи участь в торгах

Проведення будь-якого формату торгів, вимагає від організатора правильного підходу та врахування декількох основних моментів.

 1. Визначення часових рамок – один з ключових моментів стосується визначення терміну, протягом якого користувачі зможуть подавати свої заявки. Це ж саме стосується й визначення строків на перевірку оголошень та визначення переможця. Варто зазначити, що часові рамки можуть відрізнятися в залежності від того, про який саме формат торгів йде мова;
 2. Визначення критеріїв до учасників – в самому оголошенні повинні бути чітко прописано те, за яким принципом буде проходити оцінка пропозицій. У випадку з конкурсними торгами організатор може брати за основу не лише ціновий фактор, але й рівень класифікації, досвід та інші критерії. Якщо ж говорити про звичайні електронні аукціони та державні закупівлі, то там основна увага акцентується на економічній складовій;
 3. Тендерна документація – окрім внесення своєї документації, яка є обов’язковою для створення оголошення, організатор повинен визначити перелік документів, що повинні надсилатися самими учасниками;
 4. Вимоги до оформлення заявки – замовник повинен детально розписати, як саме повинна виглядати пропозиція від учасника, які пункти повинні в ній бути присутніми та яким чином вони заповнюються
 5. Гарантійний внесок – фінансове забезпечення заявки є одною з обов’язкових умов, що дозволяє користувачам ввійти до переліку учасників. Внесення певного відсотку від суми лоту є гарантією того, що учасник готовий до того, що у випадку перемоги йому доведеться виконувати всі умови, прописані в договорі.

Це лише декілька моментів, які стосуються проведення електронних торгів, та повинні враховуватися всіма користувачами.

Для чого потрібен інфобокс від ПроЗорро

Постійне виникнення питань від новачків – це нормальне явище, але у операторів не завжди є можливість моментально виходити на зв’язок та відповідати на такі питання.

Саме тому, система ПроЗорро досить серйозно попрацювала над тим, щоб створити окремий інформаційний ресурс, що дозволить користувачам моментально отримувати відповідь на самі актуальні питання. 

Інфобокс – це і є той самий інформаційний ресурс. на якому можна знайти багато відеоматеріалів, примірників документів, рекомендацій та навіть експертних думок про проведення торгів, аукціонів та інших видів торгів через систему ПроЗорро.

Переходячи на цей ресурс, ви відразу можете обрати розділ, що є для вас найбільш цікавим. Класифікація інформації за розділами була зроблена для того, щоб максимально спростити процес пошуку потрібних даних користувачам.

Саме тому, Інфобокс відразу дає вам можливість обрати наступні розділи:

 • Оновлення – тут ви можете знайти всі самі актуальні новини та інформацію, що має відношення до торгів;
 • Специфікації – в цьому блоці можна знайти вже більш вузьку інформацію, що стосується окремих процедур;
 • Законодавство – цей розділ дає вам змогу ознайомитися зі всіма законами та прийнятими рішеннями, що мають відношення до ПроЗорро та торгів;
 • Форум – дозволить вам ознайомитися з думками інших користувачів та проконсультуватись з приводу цікавих питань;
 • Онлайн-курси – слугують в якості навчального ресурсу й дають змогу вам отримати багато корисної інформації;
 • Запитання та відповіді – тут зосереджені всі самі актуальні проблеми та шляхи їх вирішення.

Все що потрібно зробити вам – це лише скористатися інформаційним ресурсом Інфобокс.