Як купити деревину з верхнього складу на платформі Прозорро

Купити ліс різного сорту та призначення за ринковими цінами можна через електронну платформу державних закупівель ProZorro. Це зручний та відкритий онлайн ресурс, на якому проводяться відкриті електронні торги по купівлі-продажу лісо сировини, матеріалів, товарів, робіт та послуг. Через веб сервіс публічних державних закупок Прозорро державні та комунальні підприємства зобов’язані реалізувати свою продукцію та купувати необхідні товари. Для участі у тендері можна пройти реєстрацію на кредитованому майданчику, який співпрацює з Прозорро. Це Українська Універсальна Біржа (УББ), інформацію про яку можна знайти за посиланням sale.uub.com.ua.

Особливості та призначення деревини з верхніх складів

Верхній склад – це тимчасовий склад, де деякий час зберігається вирубана деревина. Такі склади облаштовують біля лісової ділянки, де йде вирубка. Це територія, на якій деревина

проходить трелювання (переміщення спиляних стовбурів та хлистів)  та завантаження для транспортування на лісопереробні пункти. На верхніх складах також часто здійснюються роботи по первинній обробці – відділення гілок та коренів, кряжування (поперечне розділення стовбурів), сортування, штабелювання перед завантаженням.

Через онлайн ресурс Прозорро можна купити деревину з верхнього складу різних порід та сортаменту від крупних лісо господарчих підприємств. Для цього потрібно зареєструватися на УУБ, перейшовши на сторінку https://sale.uub.com.ua/news/derevyna-z-verhnqogo-skladu-prodajetqsya-v-systemi-prozorro-sale. На Українській Універсальній Біржі

Публікуються актуальні новини про оголошені тендери на Прозорро.Продажі. На УУБ також можна замовити консультацію по підготовці тендерних пропозицій та документів, нюансам аукціонних процедур.

Як стати учасником торгів по продажу лісу на ProZorro.Sale

Плюсом системи Прозорро є доступність всіх учасників ринку, незалежно від організаційно-правової форми підприємства. Тобто, прийняти участь у публічних електронних торгах можуть підприємці, державні та комерційні компанії, які можуть довести свою фінансову спроможність виконати умови контракту. Одним з таких умов є наявність 200 000 грн. чи іншої суми, яка покриє придбання 150 кубометрів деревини (це мінімальний поріг обсягу реалізації вітчизняної лісосировини на сервісі державних закупок).

Що потрібно для того, щоб купити ліс з верхнього складу української лісозаготівельної компанії:

  1. Проаналізувати цінові діапазони на ринку лісоматеріалів України. Аналіз ринку дає можливість пропонувати збалансовану тендерну ціну на лот (об’єкт продажу).
  2. Підготувати тендерну документацію, вказану у тендерній пропозиції організатора відкритого аукціону.
  3. Підготувати інші документи, які можуть знадобитися для доказу конкурентоспроможності компанії.
  4. Забезпечити можливість участі відповідальної особи в електронних торгах Прозорро у призначений час та дату.