Що варто знати про лоти, виставлені в системі Прозорро.Продажі

Система Прозорро.Продажі – це підсистема великого державного порталу Прозорро, який був створений з метою подолання корупції в сфері реалізації держмайна в Україні. Наразі в цій системі зареєстрована велика кількість продавців, в якості яких виступають держані на комунальні підприємства, а також багато покупців, якими можуть бути юридичні та фізичні особи. Зараз лоти в системі Прозоро.Продажі представлені в широкому асортименті. Тут продається:

  • земельні ділянки, що знаходяться в державній власності та не використовуються;
  • приміщення, будівлі, споруди, що знаходяться у власності державних підприємств та не використовуються ними;
  • транспортні засоби (легкові та вантажні автомобілі, техніка сільськогосподарського призначення, спецтехніка, комунальна техніка та інше);
  • металобрухт та інші види вторинної сировини;
  • деревина усіх класів (лісоматеріали, ліс-кругляк, дрова, тощо);
  • кредитні портфелі;
  • майно банкрутів (збанкрутілих підприємств, фізичних осіб чи банків);
  • права на видобуток корисних копалин та багато іншого.

Особливості продажу деревини через онлайн торги

Деревина в Україні є цінним природним ресурсом, який використовується в багатьох галузях господарювання: будівничій, промисловій, деревообробній, паперовій, тощо. Близько 15% країни зайнята лісами. Регулярно лісгоспи здійснюють санітарну вирубку дерев для оздоровлення лісів. Під час цієї вирубки спилюють пошкоджені, мертві та уражені шкідниками дерева.

Якщо лісове господарство продає 25% своїх запасів або більше, то воно зобов’язано реалізовувати деревину через систему відкритих онлайн торгів Прозорро.Продажі. Про це в деталях описано тут https://sale.uub.com.ua/ru/news/zagotivlya-lisu-jogo-realizaciya-na-majdanchyku-uub.

Особливості продажу нерухомості

Майже на будь-якому державному підприємстві є приміщення, будівлі чи споруди, які тимчасово не використовуються. Вони можуть бути здані в оренду чи продані на електронних відкритих торгах. Завдяки цьому підприємство може позбутися неліквідного майна та отримати прибуток.

Продаж транспортних засобів

Якщо на підприємстві є транспорт, використання якого не передбачене, то він також може бути реалізований по ринковій ціні через систему Прозорро.Продажі. тут продають усі види транспорту: автомобілі, трактори, комбайни, іншу техніку спеціального призначення.

Реалізація металобрухту

Також на багатьох українських підприємствах є зношене обладнання чи застарілі металоконструкції, які вже не можуть експлуатуватися. Їх можна продати в якості вторинної сировини та отримати від цього прибуток. На Прозорро.Продажі можна придбати лом чорних та кольорових металів та їх сплавів по ринковій вартості.

Продаж землі в Україні

Через систему відкритих онлайн торгів продаються і земельні ділянки, що знаходяться у власності держави. Скоро буде відкритий ринок землі в Україні, тому через цю систему буде дуже зручно продавати землю і приватним особам.